توسعه فردی چیه؟

توسعه فردی چیه؟

میشه گفت توسعه فردی پروسه ‌­ای برای کل دوران زندگی  و راهی هست که افراد میتونن مهارت های خودشون و کیفیت اون­ها رو ارزیابی کنن، و با در نظر گرفتن اهدافشون در زندگی و به منظور تحقق بخشیدن به اون ها، حداکثر توان و پتانسیل خودشون رو به کار بگیرن. البته تجربیات و پیشرفت های اولیه ‌­ی زندگی که در خانواده و مدرسه و … بوده و به توسعه ‌­ی فردی افراد کمک کرده رو نمیشه نادیده گرفت، ولی رشد فرد در زندگی نباید متوقف بشه.

چرا توسعه فردی اهمیت داره؟

نظرهای زیادی در مورد توسعه فردی وجود داره. این که مردم چه مقدار قادر به توسعه فردی هستن به نیازهای خاصی بستگی داره و تنها زمانی که رضایت بخش هست، قابل قبوله و باعث پیشرفت افراد میشه. سطح نیاز به انگیزه افراد بستگی داره و در هر زمانی تغییر می کنه و باعث تغییراتی در زندگی فرد میشه.

چه طور میشه توسعه فردی رو مدیریت کرد؟

در ادامه به یک سری گام­ها برای اینکه تصوری از توسعه فردی داشته باشین اشاره میشه:

۱) توسعه و بهبود دیدگاه شخصی:  توسعه شخصی به سادگی میتونه سرگرم کننده باشه. با این وجود، بسیاری از ما، اگر هدفی رو برای انجام یک کار داشته باشیم، انجامش آسون تر میشه و انگیزه ما رو برای یادگیری و بهبود بخشیدن به روند کار بیشتر میکنه. توسعه دیدگاه شخصی شما خیلی وابسته به این هست که می خواین در چند ماه یا چند سال آینده کجا باشین و چرا. به طوری که جواب این سوال بخش مهمی از توسعه این هدف رو پوشش میده.

منظور از دیدگاه شخصی این هستش که یک تصویر کلی از آنچه که میخواین در زندگی باشین و همچنین اینکه کجا می ‌خواین باشین رو پوشش بده. ممکنه به چگونگی موفقیت در کار، در زندگی شخصی و یا در ورزش و سرگرمی فکر کنین. پس میشه گفت دیدگاه یک گام حیاتی برای شناسایی نیازهای شخصی شما هست و پس از اون هستش که برای رسیدن به اون اقدام صورت میگیره. شما باید یک تصویر جامع از اینکه موفقیت در زندگی شما به چه شکل هست و عناصر کلیدی اون چی هست، داشته باشید. این مسئله به دیدگاه شما بستگی داره.

منظورمون از موفقیت پیشرفت یا نتایج مطلوب هست. به عبارت ساده تر چیزهای خوبی که بدست میاریم و مورد ارزیابی مثبت دیگران قرار میگیریم. موفقیت برای همه ما متفاوت هست. یعنی هرکدوم از ما آرزوهای مختلفی داریم که میخوایم در زندگی به اونها برسیم. پس بهتره دستاوردهای خودمون رو با دیگران مقایسه نکنیم یا لقب “ناموفق” رو به هم ندیم، چون ممکنه یک مسئله ای برای شما خیلی ارزشمند باشه و چون دیگران اون رو بدست نیاوردن اون ها رو ناموفق بدونیم. بقیه ممکنه در زندگی و یا حرفه ای دیگری موفق باشن و هدف اون­ها چیز دیگه ای باشه. پس ما هیچ راهی برای قضاوت در مورد اینکه آیا بقیه زندگی موفقیت آمیزی داشتن یا خیر نداریم.

از نلسون ماندلا به خاطر بیشتر اعمالش به عنوان فردی موفق یاد میشه: نخستین رئیس جمهور پس از آپارتاید آفریقای جنوبی، یکی از عوامل اصلی تأمین امنیت آپارتاید، و از منظر شخصی، بازماندۀ سال­های متعدد زندانی شدن در زندان بدنام جزیره رابن بوده.

با این حال، می گه: هنگامی که یک انسان اونچه رو که به عنوان وظیفه فردی خودش در قبال مردم و کشور میدونه، انجام داده باشه، می تونه در آرامش باشه. من اعتقاد دارم که این تلاش رو انجام دادم و میتونم تا ابد در آرامش بخوابم. پس دیدگاه و موفقیت، بسیار شخصی است.

۲) برنامه ریزی توسعه فردی: شما باید برای جایی که میخواین باشین، برنامه ریزی کنین که چه طور میخواین به اونجا برسین. تهیه یک برنامه توسعه فردی شاید ضروری نباشه، اما روند برنامه ریزی رو واقعی تر میکنه. ارتقاء مهارت ها و تمرین های موثر برای توسعه فردی به خودی خود اتفاق نمی افته. بعضی از برنامه ریزی های توسعه فردی می تونه در زمان مناسب و با استفاده از فرصت ها، به راحتی انجام بشه. اما توسعه فردی موثر در طیف گسترده ای از مهارت ها مستلزم تلاش های متمرکز و فراوان هست. وقتی برای اولین بار در مورد توسعه فردی فکر میکنین ممکنه به نظرتون بیاد که شما هیچی نمیدونین و هیچ مهارتی ندارین. اما باید به دو نکته توجه ویژه داشته باشین:

 الف) شما در حال یادگیری و توسعه تمام زندگی خودتون هستین، و در حال حاضر مهارت های بسیاری دارین.

ب) لازم نیست همه چیز رو همزمان بهبود بدین. در یک زمان تمرکزتون رو روی یک یا دو مسئله بگذارین. اون وقته که شاهد پیشرفت های بسیار بیشتری هستین.

۳) شروع فرآیند توسعه: روش های مختلفی وجود داره که میتونین فرآیند توسعه و یادگیری رو بهبود بدین.

الف) مهارت هاتون رو توسعه و ضعفهاتون رو بهبود بدین. مثلا یه سری دوره های رسمی شرکت کنین و ببینین که آیا موثر بودن یا خیر. یا اینکه مهارت های آموزشی غیر رسمی خودتون رو مثل خواندن و … تقویت کنین.

ب) انتقال تخصص: فرآیندی هستش که براساس تخصص­هاتون و یادگیری اونها، در روش های مختلف استفاده میشه. در واقع، روشی برای شناخت چالش­هاتون با استفاده از مواردی هستش که در محیط دیگه یاد میگیرین.

ج) یادگیری از مشکلات: جالبه بدونین یکی از قوی ترین راه های یادگیری و توسعه، اشتباه کردن هستش. در حالی که هیچ کس نمی­تونه عمدی اشتباه کنه، اشتباه برای همه اتفاق میوفته، مخصوصا اگر آماده باشین که ریسک کنین و چیز جدیدی رو امتحان کنین.

۴) ثبت توسعه فردی: معمولا اینکه توسعه فردی خودتون رو ثبت کنین ایده خوبی هستش. میتونین با نوشتن روندهای بهبود مهم و کلیدی در یادگیری و توسعه که واستون موثر بوده، در موقعیت­های آینده استفاده کنین و روند موفقیت خودتون رو توسعه بدین.

۵) بررسی و اصلاح برنامه ریزی توسعه فردی:  یادگیری شبیه یک چرخه هست. برای یادگیری مؤثرتر مهم هست که تجربه های خودتون و چیزی که خودتون یاد میگرین رو بازتاب بدین و به اشتراک بگذارین. بررسی منظم برنامه های توسعه فردی و فعالیت­هاتون، میتونه یک درجه ای از اطمینان رو نسبت به نتیجه اونها به شما بده و یادآوری میکنه که فعالیت­ها و برنامه های توسعه فردی، همچنان شما رو به سمت اهداف خودتون هدایت میکنه.

منبع: وبسایت اسکندر نوری زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian