عملگرایی چیست؟

عملگرایی

عملگرایی چیست؟

تا حالا شده که بخوایید چیزی رو بخرین یا داشته باشین و برنامه ریزی هم کرده باشین ولی به اندازه ی کافی براش تلاش نکرده باشین؟ یا اصلا تلاش نکرده باشین؟!؟ این یعنی شما خیال پرداز بودین. ولی اگه برنامه ریزی کردن و تمام تلاشتون رو کرده باشین پس شما عمل گرا هستین. اگه تا همینجا مطلب رو گرفتین نیازی نیست که ادامه رو بخونین، ولی اگه می خواین بهتر متوجه این قضیه بشین پس به خوندن ادامه بدین تا بفهمین که دقیق عملگرای چیست.

عملگرا یا خیال پرداز؟

زمانی که صحبت از تبدیل آرزو ها و هدف گذاری ها به حقیقت میشه دو تیپ شخصی وجود دارده، عمل گرا یا خیال پرداز. تفاوت این دو تیپ اینه که یکی عمل می کنه ولی اون یکی فقط خیال پردازی می کنه.

کسی که خیال پردازه شاید بزرگترین رویاهای دنیا رو داشته باشه ولی فقط خیال پردازی می کنه و به هیچ وجه عمل نمی کنه. خیلی دلشون می خواست که بزرگترین وب سایت خرید و فروش آنلاین مثل آمازون رو داشته باشن، ایده ی همچین وب سایتی به ذهن خیلی ها رسیده و خیلی ها هم درباره ی طراحی چنین وب سایتی رویا پردازی کردن ولی آخرش جف بزوس بود که این رویای خودش رو به واقعیت تبدیل کرد و الان شد ثروتمندترین مرد جهان.

جک ما، موسس فروشگاه اینترنتی علی بابا هم رویای مشابهی داشت. جک ما کارش رو تقریبا ۴ سال بعد از کار جف بزوس و تاسیس آمازون شروع کرد. چیزی که مهمه اینه که جک ما تلاش کرد و تونست رویای خودش رو به حقیقت تبدیل کنه. جک ما نگفت که خوب یکی دیگه رفته رویایی که من داشتم رو به حقیقت تبدیل کرده، پس فرصتی برای من نیست.

پس وقتی که می پرسید عملگرایی چیست، جک ما و جف بزوس رو بیاد بیارید. یکی رو می شناسم که مدام کلیپ های انگیزشی نگاه می کنه، حتی از روی اون ها نت برداری می کنه. برای خودش اهداف سالانه می نویسه و کتاب های خودآموز (Self-help)که نوشته افراد بزرگی مثل تونی رابینز هستن رو می خونه. این دوست من در یک شرکت کوچک هم مشغول بکاره و رویاهای بزرگی برای خودش داره. بنظر باید زندگی پر از انگیزه و خوبی داشته باشه، ولی اصلا اینطور نیست. این دوست ما نمی دونه عملگرایی چیست و آدم خیال پردازیه. همش خیال پردازی میکنه و اینطور میشه که هیچ پیشرفتی در زندگیش نیست.

پس قانون جذب و قانون مدارها چی میشه؟

اسکندر نوریزاده

خوب بیایید ببینیم که این دو قانون چی میگن:

قانون جذب: هرچیزی که می خواین بهش برسین تنها کافیه که بخوایید و باور داشته باشین که بدستش میارین.

قانون مدارها: شما در مدار چیزهایی که می خواین هستین و در هر مدار هم چیزهای شبیه به هم وجود دارند. زمانی می تونید مدار خودتون رو تغییر بدین که خودتون بخوایین و به این امر باور داشته باشین.

برخی فکر می کنن که فقط و فقط با گفتن و خیال پردازی می تونن به چیزی که می خوان برسن و یا مدارشون رو تغییر بدن. ولی اگر به تعریف ها دقت کنین می بینین که گفته باید «باور» داشته باشین.

کسی که باور داره می دونه که عملگرایی چیست. کسی که باور داره به مدار درآمد بیشتر میره از الان حساب می کنه که چیا می خواد بخره. کسی که می خواد ماشین جدیدی رو برای خودش جذب کنه و به این امر باور داره از الان لیست ماشین هارو چک می کنه، می بینه که چه ماشینی می خواد، به دوستاش میگه که قصد خرید ماشین داره و فلان ماشین رو می خواد بخره و از همه مهمتر: از الان پارکینگ ماشینش رو آماده میکنه!

اینجوری شما از یه خیال پرداز تبدیل می شید به یک عملگرا که حتما به آرزوهاش خواهد رسید.

خیلی ها بودن و هستن که می خواستن درآمد بالایی داشته باشن و زندگی راحت تری داشته باشن ولی از هر ۶۰ نفر یک نفر واقعا برای رسیدن به رویاهاشون تلاش می کنن. این رقم خیلی تعجب آوره، شاید بگین :« من که با بقیه فرق می کنم، من خیلی بهترم و…» البته همینکه دارید این مطلب رو می خونید خودش یعنی اینکه از خیلی ها جلو هستین، ولی تا زمانی که شروع به عمل کردن نکنید نمیشه گفت که واقعا از بقیه بهترین. پاشید و این بهتر و متفاوت بودن خودتون رو اثبات کنید، نه به بقیه بلکه به خودتون.

بالاخره عملگرایی چیست؟

در نهایت باید بگوییم عملگرایی یعنی بعد از اینکه رویاهای خودتون رو ترسیم کردین وقتش میرسه که به اونها باور داشته باشین و در جهت حقیقی شدن اونها تلاش کنین. فرقی نمی کنه رویاتون این باشه که یه روز خوب داشته باشین، یه دوست قدیمی رو ببینین و یا اینکه بشین ثروتمندترین فرد شهر و کشورتون یا کل دنیا. حالا که فهمیدین عملگرایی چیست می دونید که باید چیکار کنین.

چطوری عملگرا باشیم؟

خیال پردازی کنید، رویاهاتون رو بنویسید (فرقی نمی کنه که چه رویایی داشته باشین)، برنامه ریزی کنید و بعدش به برنامتون عمل کنین، مطمئن باشین که بهشون می رسین 🙂

 

منبع: وبسایت اسکندر نوری زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian