مهمترین درسی که من از توسعه فردی گرفتم

توسعه فردی

مهمترین درسی که من از توسعه فردی گرفتم:

هیچ وقت این نصیحتی که اوایل کارم بهم شد، فراموش نمی‌کنم: ما مسئول توسعه فردی خودمون هستیم؛ هیچ‌کس دیگه ای نمی‌تونه این کارو برای شما انجام بده. افراد دیگه ممکنه به این روند کمک کنن، اما این فقط خودتون هستید که باید با اطمینان وارد این راه بشید، این شما هستید که باید منابع رو یاد بگیرید، کتاب بخونید و تلاش کنید تا توسعه فردی رو روی خودتون پیاده کنید.

ممکنه وقت برای شرکت توی کلاس‌های توسعه فردی داشته باشید. اما این همه‌ی کار نیست. باید در طول روز و از همه‌ی فرصت‌ها برای یاد گرفتن توسعه فردی و انجام دادن اون استفاده کنید.

فرد توسعه یافته‌ای رو الگوی خودتون قرار بدید و برای رسیدن به اون برنامه ریزی کنید.

چند سال پیش مسئولیت توسعه‌ی فردی کارمندان شرکت رو به من سپردن. من با همه کار می‌کردم. اما یه نفر بود که هیچ وقت نتونست این رو به دست بیاره. اون منابع و فرصت‌های زیادی داشت: یه دوره آموزشی، مسیرهای توسعه رهبری، برنامه‌های توسعه فردی، کار تیمی، کنفرانس‌ها و کلاس‌ها، عرضه نامحدود کتاب‌های رایگان! با این همه هرگز به هیچ چی دست پیدا نکرد و عادات بد خودش رو حفظ کرد. اون همیشه از فرصت‌هایی که به دیگران داده‌ میشد شکایت می‌کرد و اصرار داشت که شایستگی بیشتری داره، اما هیچ شانسی نداره. حقیقت این بود که اون توسعه فردی کافی نداشت.

توصیه می‌کنم توسعه فردی رو برنامه‌ی سال جدید خودتون قرار بدید. توسعه فردی معادل رشد شخصیت توی یه داستانه. بهش فکر کنید: یه داستان بدون رشد شخصیت خوب، جذابیت نداره. ممکنه لحظات جالبی داشته باشه، اما کلا جذاب و خواندنی نیست.

خبر خوب اینه که مجبور نیستید یه برنامه توسعه فردی بزرگ در نظر بگیرید تا بتونید رشد شخصیت خوبی در زندگی داشته باشین. حتی یه کار رشد آور، یا یه اقدام جدید می‌تونه به حرکت شما در جهت تبدیل شدن به فردی که می‌خواهید باشید، کمک کنه. توی این مقاله ایده‌هایی برای کمک به شما دربرنامه‌ریزی توسعه فردیتون آوردیم:

به عادات‌ها و رفتار‌ها فکر کنید:

تعجب نکنید. مراحل زیرو ارزیابی کنید. خودتون را در مقابل خود ایده‌آلتون قرار بدید. اون چه شکلیه و چه فرقایی با تو داره؟ کجاهای زندگیتون باید چیز بیشتری یاد بگیرید و رشد کنید؟ جایی هست که متوقفش کرده باشید؟ آیا شما دائماً در حال یادگیری هستید؟ به یه فرد (یا افرادی) که تحسین می‌کنید، فکر کنید. چه عادت‌هایی دارن که شما بتونید تقلید کنید؟

همونطور که سازمان‌ها دارای ارزش‌های اصلی هستن، شما هم باید ارزش‌های اصلی خودتون رو پیدا کنید و رشد بدید.

تیم اجرایی خودتون رو ایجاد کنید:

همونطور که یه شرکت تیم اجرایی داره که اجرای کارهاش رو توی مناطق مختلف بر عهده داره، شما هم برای خودتون تیم اجرایی داشته باشید. افرادی رو توی محل کار، خانواده، دوستان و غیره شناسایی کنید که بتونن دانش و انگیزه به جاهای مختلف زندگیتون اضافه کنن. مثل داشتن یه مربی، اما به جای این که تنها یه نفر داشته باشید، شما یه گروه کامل از افراد دارید که توی حوزه خودشون متخصص هستن و می‌تونن بینش‌های منحصر به فردی رو نسبت به اون منطقه از زندگیتون ایجاد کنند. شما دنبال یه نفر خواهید بود که بهتون کمک کنه مشکل رو حل کنید. به یه نفر دیگه هم وقتی نیاز به طوفان فکری دارید، احتیاج دارید.

 

خوبه که خودشون هم بدونن که توی تیم اجرایی شما هستن تا با مسئولیت بیشتری براتون کار کنن.

با منابع خارج از خودتون ارتباط برقرار کنید:

رازهای موفقیت

می‌گن شما همون کسی هستید که ده سال پیش بودید به اضافه‌ی افرادی که باهاشون تعامل دارید و کتابهایی که خوندید. در مورد اینکه از چه منابعی دانش و آگاهی کسب می‌کنید فکر کنید. توسعه‌ی فردی وقتی که به منابعی بیرون از خودمون متصل میشیم افزایش پیدا می‌کنه. ما به نفوذ خارجی انگیزه، ایده‌ و بازخورد نیاز داریم تا رشد کنیم. اگر در معرض ایده‌های جدید یا تشویق قرار نگیریم، راکد می‌مونیم.

تعامل با دیگران، رشد رو تحریک می‌کنه و ما رو به شبکه‌ای از دانش که جهان ما رو بزرگ می‌کنه، پیوند میده. زمان خودتونو صرف خوندن، تماشای فیلم و گوش دادن به پادکست‌ها کنید. پیدا کردن چیزی که می‌خواید یاد بگیرید و وقت گذاشتن برای یاد گرفتن اون، در واقع یه سرمایه گذاری هست.

برنامه ریزی کنید:

من اخیرا یه مقاله تو مجله تایم خوندم با این عنوان که چطور برای سال آیندمون تصمیم بگیریم. یکی از ۶ نکته اون مقاله در مورد برنامه ریزی بود. نویسنده می‌گفت: هرچه بیشتر هدفتون رو می‌خواهید، احتمال کمتری وجود داره که براش برنامه‌ریزی کنید. ما تمایل داریم فکر کنیم که قصد و نیت کافیه، اما یه برنامه واقعی از به تعویق اندازی جلوگیری می‌کنه.

معیارهای قابل وصول، اهداف، و زمانها رو یادداشت کنید. نمی‌خواد یه برنامه مفصل رو یادداشت کنید. یه صفحه تصویر ایجاد کنید: ترکیبی از تصاویر و هایلایت. با یه نفر در این باره صحبت کنید. یادآوری برای خودتون تعیین کنید تا حتی اگر به طور موقت تمرکزتون رو از دست دادین دوباره بتونید به اهدافتون برگردید.

 

منبع: وبسایت اسکندر نوری زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian