قانون فراوانی، یکی از قوانین ازلی و ابدی جهان هستی

قانون فراوانی

 

 

قانون فراوانی، یکی از قوانین ازلی و ابدی جهان هستی

جهان هستی که ما هم قسمتی از آن هستیم دارای قوانینی است که بر اساس آن بنا شده است. هر روز اتفاقات زیادی در این دنیا می‌افتد و چیزی که جالب به نظر می‌رسد این است که همه‌ی آن‌ها بر اساس قاعده و نظم اتفاق می‌افتند. ما با استفاده از این قوانین توانسته‌ایم شناورهایی را در دریا روان کنیم و با هواپیما در آسمان بگردیم و حتی به فضا سفر کنیم! اما در بین همه‌ی این قوانین برخی موارد نیز هستند که تقریبا ناشناخته مانده‌اند و تنها عده‌ای خاص آن ها را می‌دانند و برای بهتر شدن زندگی خود از آن‌ها استفاده می‌کنند؛ کسانی هم هستند که این قوانین را می‌دانند ولی اهمیتی به آن نمی‌دهند. یکی از این قوانین قانون فراوانی است که قرار است در این مطلب اطلاعاتی درباره‌ی آن به شما ارائه کنیم.

قانون فراوانی چیست؟

به دنیای اطرافتان نگاه کنید، چقدر منابع در دست داریم؟ چقدر انسان روی زمین است؟ در ابتدا که به منابع فکر می‌کنیم ممکن است این تصور را داشته باشیم که منابع محدود هستند، اما دقت کرده‌اید که قرن‌هاست انسان‌های زیادی روی زمین زندگی کرده‌اند و تاکنون هیچ یک بدون منابع نبوده‌اند؟ حتی در صورتی که یکی از این منابع به پایان برسد منبع دیگری کشف می‌شود که انسان از آن برای رفع نیازهای خود استفاده می‌کند. این یعنی زمین بی‌نهایت منبع دارد که در اختیار ما قرار می‌دهد، این یکی از جنبه‌های قانون فراوانی است.

بیایید این قانون را کمی بیشتر بسط دهیم…

در یک کلام، قانون فراوانی می‌گوید شما هرچیزی که بخواهید می‌توانید به تعداد فراوانی آن را پیدا کنید و هیچ نیازی نیست که نگران تمام شدن آن باشید. به نظرتان این قانون در مورد اهداف ما هم صدق می‌کند؟ شما چه هدفی دارید؟ یک شریک عاطفی که عاشقش باشید؟ یک خانه جدید؟ یک اتومبیل  نو و گران قیمت؟

فرقی نمی‌کند که شما چه چیزی از دنیا می‌خواهید، قانون فراوانی می‌گوید که بی‌نهایت راه و روش وجود دارد که می‌توانید از آن برای رسیدن به هدف خود استفاده کنید.

یک مثال از قانون فراوانی:

قانون فراوانی
ادیسون را در نظر بگیرید، او ۱,۰۰۰ آزمایش انجام داد تا بالاخره توانست جنس مناسب برای رشته‌ی  لامپ را پیدا کند. ادیسون این قانون را می‌دانست و به همین خاطر تسلیم نشد. او می‌دانست که بی‌نهایت راه وجود دارد تا بتواند به هدفش برسد. اگر ادیسون از این قاعده استفاده نمی‌کرد در همان ابتدا دست از کار می‌کشید و شاید ما امروز لامپ نداشتیم!

یک مثال دیگر

مدتی قبل از اینکه اینترنت بصورت گسترده استفاده شود سایت‌ها وجود نداشتند، کمی پس از پا به عرصه گذاشتن اینترنت نگذشته بود که وب‌سایت‌های مختلف ایجاد شدند و هزاران هزار فرصت شغلی بوجود آمد. پس از مدتی همه فکر کردند که اینترنت اشباع شده است و دیگر نمی‌توان درآمدی از طریق آن‌ها داشت تا اینکه موبایل‌ها و اپلیکیشن‌های آن‌ها ظاهر شدند. حالا کافیست که درون اپلیکیشن بازار نگاهی بندازید و ببینید که چقدر اپلیکیشن وجود دارد که کسب درآمد می‌کنند. روز به روز نیز فرصت‌های کسب درآمد زیادتر می‌شود. این‌ها یعنی اینکه ما در دوران فراونی قرار داریم و بی‌نهایت فرصت برای پیشرفت در هر زمینه‌ای وجود دارد.

استفاده از قانون فراوانی در چه زمینه‌هایی جواب می‌دهد؟

همانطور که گفتیم قانون فراوانی یکی از چندین قانون اساسی است که جهان هستی بر اساس  آن‌ها شکل گرفته است و این یعنی در هر زمینه و هرجایی می‌توان از آن استفاده کرد. اگر صاحب کسب و کاری هستید، پس بی‌نهایت راه وجود دارد که کسب و کار شما رونق پیدا کند.

اگر می‌خواهید در کنکور قبول شوید پس بی‌نهایت راه وجود دارد که موفق شوید و می‌توانید به دفعات زیاد تلاش کنید تا موفق شوید و به هدف خود برسید.

اگر می‌خواهید به افرادی کمک کنید و یک خیر باشید پس بی‌نهایت راه و همچنین تعداد زیادی نیازمند در دنیا وجود دارد  که می‌توانند به شما در رسیدن به هدفتان کمک کنند.

چگونگی استفاده از قانون فراوانیقانون فراوانی

استفاده از قانون فراوانی یعنی  حذف کردن کلماتی مانند «محدودیت»، «شکست دائمی» از ذهن که شما را ثابت نگه داشته و متوقف می‌کنند. از این به بعد هر وقت  که محصولات خود را به مشتری ارائه کردید و او خریدی انجام نداد این قانون را به یاد بیاورید و بدانید که بی‌نهایت مشتری در جهان وجود دارد که ممکن است به کالای شما نیاز داشته باشند.

اگر این ماه نتوانستید پول ماشین خود را جور کنید بدانید که به تعداد موهای سرتان (یا شاید هم بیشتر) راه شرافتمندانه وجود دارد که می‌توانید از طریق آن‌ها پول را تامین کنید و پشت فرمان ماشین دلخواهتان بنشینید.

دیگر نباید حسرت بخورید که چرا فلان چیز را ندارید و یا فلان توانایی را نتوانسته‌اید در خود رشد دهید. دیگر نباید حسادت کنید که فلانی ماشین خوبی دارد و منزل او بهتر از منزل من است، بدانید که راه‌های بسیاری وجود دارد که شما هم به همان چیزها دست پیدا کنید.

تنها کافیست ذهن خود را فعال کرده و فکر کنید که هیچ محدودیتی برای آرزو کردن و رویا داشتن ندارید.

فواید استفاده از قانون فراوانی

حالا که درباره‌ی این قانون صحبت کردیم، اصلا استفاده از آن چه فایده‌ای برای ما دارد؟

•          انگیزه برای انجام کارها و به واقعیت تبدیل کردن آرزوها
•          عدم ناراحتی به هنگام شکست خوردن در کارها
•          امیدواری به فردایی بهتر
•          زندگی شادتر
•          عدم حسادت
•          و…

مهمترین چیزی که باید به آن فکر کنید «امید» است. تا زمانی که امید داشته باشید و تلاش کنید هر چیزی برای شما ممکن می‌شود. پس تا زمانی که نفس دارید به قانون فراوانی پایبند باشید و تلاش کنید تا آرزوهای خودتان را به حقیقت تبدیل کنید. انسان بی‌آرزو شبیه مرده متحرک است و به مرگ تدریجی رویاهایش عادت می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian