قوانین جهان هستی (باور و نحوه شکل گیری باورها ))

 قوانین جهان هستی (باور و نحوه شکل گیری باورها)

 

سلام، اسکندر نوری زاده هستم؛ ودر این فایل تصویری می‌خواهم در‌رابطه با قوانین جهان هستی (باور و نحوه شکل گیری باورها ) با شما صحبت کنم.

چهار ساله که متمرکز روی این موضوع که چطور می‌شود با آگاهی به موفقیت رسید، تحقیق و برسی می‌کنم؛ کتاب‌های فوق‌العاده زیادی در این رابطه با موضوعات: موفقیت درکسب وکار، توسعه فردی، خودباوری، روانشناسی و روانکاوی مطالعه کرده ام؛ و فهمیدم که دنیا قوانینی ثابت و محکمی دارد، که ما آگاهانه و نا آگاهانه از این قوانین بر علیه و یا به نحو خودمان استفاده می‌کنیم. وجالب اینجاست که خیلی از آدم ها از کارکرد دنیا و جهان هستی‌آگاهی ندارند و تعجب می‌کنند که ،

چرا این قدر مسئله و مشکل در زندگی شان دارند؟

چرا درآمد من بیشتر وبیشتر نمی‌شود؟

چرا رابطه من بهتر وبهتر نمی‌شود؟

چرا هرچقدر تلاش می‌کنم، نهایتاً به شکست ختم میشود؟

اگر سئوالات شما هم شبیه به این سئوالات است؛ پس خوب دقت کنید که می‌خواهم پاسخ بدهم که چرا این طوری هست؟

موضوعی که خیلی از ما نسبتاٌ بهش آگاهی نداریم اینکه، باورهای ما زندگی ما را رهبری می‌کنند و  نتایج زندگی ما را به وجود می‌آورند . این باورها بخشی از قوانین جهان هستی است که ما نسبت به آن آگاهی نداریم.

سوال: باورها چی هستند و چطور شکل می گیرند؟

اسکندر نوری‌زاده
تعریف باور

 

 

تعریف باور: باورها افکاری هستند که بارها و بارها از طریق حواس پنج گانه در ضمیر خودآگاه ما تکرار شده و به بخش ناخودآگاه ما نفوذ کرده است. باورهای ما از طریق حواس پنج گانه ما شکل می‌گیرد.

سوال: چه عواملی باعث می شود که باورها در وجود ما شکل بگیرد؟

خانواده (بسیارتاثیر مستقیمی دارد)، فرهنگ، دوست، رسانه ها، مذهب، اطرافیان و… از طریق حواس پنج گانه خودمان ناآگاهانه در وجود ما شکل گرفته اند .

سوال: چطور می توانم باورهایم را تغییر بدهم؟

اسکندر نوری‌زاده
تغییر باورها
  1. درخواست شفاف و کامل:یک موضوعی که خیلی دوست دارم درباره اش حرف بزنم اینکه خیلی از آدم ها درست نمی دانند که از خودشان ازجهان هستی و از خدای خودشان چه میخواهند! فقط کلیات را میگویند؛ من پول وثروت می‌خواهم، من رابطه خوب می‌خواهم، من سلامتی می‌خواهم؛ اما این موضوعاتی که بیان کرده ام به تعداد آدم های کره زمین تعریف دارد، مثلا یکی سرش درد میکند، می‌گوید: اگر سردردم خوب شود فرد سالمی هستم یا فرد دیگری میگوید: اگر من سیگار نکشم فرد سالمی هستم نفر بعدی من اگر صبح‌ها زود بیدارشوم سالم هستم من اگر مشروب نخورم سالم هستم و…

در حوزه پول هم همینطور، خیلی ازآدم ها واقعا نمی دانند که چه مقدار، پول می‌خواهند و کلی می‌گویند من پول می‌خواهم. در دوره هایم و سمینارهایم وقتی این سوال را میپرسم، که هدف شما از آمدن به این دوره و سمینار چیست؟ بعضی افراد جواب می دهند که من دقیقاٌ پول می‌خواهم و خیلی دوست دارم زندگی ام را به آن سمتی که دوست دارم پیش ببرم. من یک مبلغی بین ده هزارتومان تا پنجاه هزار تومان بهش می دهم؛ و میگویم دیگه تمام شد. من از طرف خدا این پول را بهت می دهم. دیگر غر‌نزنی‌ها، دیگر پول نگویی‌ها و طرف مقابلم من را چپ‌چپ نگاه می‌کند. و می‌گوید فک کردی بچه گول میزنی، با ده هزارتومان و پنجاه هزار تومان مسئله من حل نمیشود که، من خیلی پول می خواهم. من بهش می‌گویم تعریف شما از خیلی پول چقدر هست؟ می‌گوید من صد میلیون می‌خواهم. من در جواب می‌گویم صد میلیون ندارم که بهت بدهم. اما اگر برای آن اقدام وحرکت کنی، مطمئن ام آرام آرام بهش می‌رسی. این موضوع را باید بدانی، که از خودت، از خدای خود، از جهان هستی، از همسرت و از دوستانت خواسته ات چه چیزی هست و کلی صحبت نکنید.

  1. باورهای درست: وقتی فهمیدی که چه چیزی را می خواهی. موضوع بعدی اینکه، باورهای متناسب با همان را در درون خود ایجاد کنیم. مثلاً من می‌خواهم آدم پر انرژی تری باشم، آدم سالم تری باشم، آدمی باشم که تمام کارهایم را سر موقع انجام بدهم یا می‌خواهم انسان عملگرایی باشم.
  2. حس و حال : بعد از اینکه باور متناسب با آن خواست هاتون انتخاب کردین. مثلا من می‌خواهم آدم عملگرایی بشوم. مرحله بعدی اینکه، آدم عملگرا چطور فکر می‌کند؟ آدم عمل گرا وقتی خواسته ای دارد وبه اون خواسته اش و دستاوردش می رسد چه حس و حال هوای دارد؟ نتیجه مطلوبی که دوست داری بهش برسی را بارها و بارها برای خودت تکرار کن و در حس و حال نتیجه مطلوبی که دوست داری خودت را تجسم کن و دنبال آدم هایی باش که الان با آرزوهای شما درحال زندگی کردن هستند.آدم های که یک مقداراز خودت عملگراتر هستند .با آن ها رابطه برقرارکن و در ارتباط باش، تا خودت هم با آنها هم مداربشوی. در مورد خواسته هات دائم با دوستانی که با خودت هم مدار هستند، صحبت کن. این باعث می شود که آرام آرام این باورها در وجود ریشه بگیرد و شروع به شکل گیری کنند.

۴٫ثابت قدم بودن: بعد از اینکه، باورها در وجود ریشه گرفت .باید از آن مراقبت کنی. باید در سخت ترین و بهترین لحظه‌های زندگیت نباید فراموش کنی. و در این مسیر ثابت قدم می‌مانی تا به نتیجه ‌ای دلخواهت برسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian