رویاهایی که به واقعیت تبدیل می شوند؛ قانون مدارها

رویاهایی که به واقعیت تبدیل می شوند؛ قانون مدارها

همیشه گفته ایم که جهان هستی از قوانین خاصی پیروی می کند و همه ی کنش ها و واکنش های
درون آن بر اساس این قوانین اتفاق می افتند. قرار است امروز با قانون مدارها آشنا شویم.

کمی برگردید به عقب، تقریبا زمانی که در مدرسه ابتدایی بودید. تصاویر منظومه شمسی را یادتان هست؟ در منظومه شمسی مرکز، خورشید است و سایر سیارات هر کدام در مداری خاص
خود به دور خورشید می چرخند. هر سیاره در مدار خود دارای اجسامی است که تنها در همان مدار وجود دارند و می توان آن ها را مشاهده کرد و یا حتی گاهی اوقات برخورد کرد!

کمی بیاییم جلوتر، زمانی که در راهنمایی درباره ی اتم ها می خواندید، در هر اتم الکترون هایی وجود داشتند که هرکدام در مدار یا لایه ای خاص حرکت می کردند و مدام با الکترون هایی که هم مدار یا هم لایه بودند همراه بودند.

بیشتر ما ها این موارد رو فقط مربوط به کلاس می دونیم و در زندگی روزمره خودمون اون هارو فراموش می کنیم. مواردی که در بالا گفتیم اثبات وجود قانون مدارها در زندگی و جهان هستی بود. حالا دقیق تر با این قانون آشنا می شویم.

قانون مدارها چیست؟

حفره‌های ذهنی
قانون مدارها می گوید که هر چیزی مدار خاص خود را دارد و زمانی که کسی یا چیزی در مداری قرار دارد تنها با موارد دیگر که در با آن ها هم مدار هستند برخورد دارد. برای مثال کسی که در مدار فقر است تنها با چیزهای مربوط به فقر مواجه می شود و در زندگی خود با آن ها برخورد می کند.

شاید شما هم دوستانی داشته باشید که در همان ابتدای صحبت کردن با آن ها می بینید که مدام از
بدبختی های خود می گویند و انگار این بدبختی و بدبیاری آن ها در زندگیشان تمامی ندارد، هیچوقت بدبختی برای تعریف کردن کم نمی آورند. مثلا همین که بدهی هایشان را می دهند می بینند که ماشین خراب می شود و نیاز به تعمیر دارد، تعمیر ماشین که تمام می شود لوله آشپزخانه می ترکد و… . این ها کسانی هستند که ناخواسته از قانون مدار ها برای ضرر خود استفاده کرده اند.

از طرف دیگر شاید دوستانی داشته باشید که مدام جوک می گویند، می خندند و شاد هستند. آن ها هم هیچوقت چیزهای بامزه برای خندیدن و شاد بودن کم نمی آورند، انگار در مداری قرار دارند که مدام این چیزهای بامزه و شادی بخش برای آن ها اتفاق می افتد. مثلا امروز دوستی قدیمی به آن ها زنگ می زند و با هم می خندند. فردایش در کارشان ترفیع یا تشویقی می گیرند بعدش هم وقتی لباس های زمستانه را که از جا لباسی در می آورند درون جیبشان پول پیدا می کنند (دل خوشی ها همیشه هم نباید خیلی بزرگ باشند).

آیا طبق این قانون مدارها یکجا می مانیم؟
البته که نه. هر چیزی که بخواهد از مدار خارج شود می تواند خارج شود، تنها کافیست کمی انرژی
بیرون بدهد (مثل الکترون ها) و یا تغییر کند (مثل سیاره ها) تا بتواند وارد مداری
متفاوت شود.

کسانی مانند بیل گیتس مدام خود را روی مدار درآمد های میلیاردی می بینند و در همان مدار
هم می مانند. آن ها تلاش هم می کنند تا به این مدار ها بروند و یا همانجا باقی
بمانند.

همه ی کسانی که در این دنیا زندگی می کنند دانسته یا ندانسته، خواسته یا ناخواسته از این قانون استفاده می کنند. همه درون مدارهای خاصی از زندگی خود قرار دارند و اینگونه روزها را سپری می کنند. کسی که در مدار ثروت قرار دارد روز به روز ثروتمندتر می شود و کسی که در مدار فقر قرار دارد همانجا می ماند. کسی که در مدار عشق قرار دارد مدام عاشق است و محبت در زندگیش موج می زند، ولی کسی که در مدار عشق قرار ندارد زندگی غمگینی دارند.

چطور مدار خود را عوض کنیم؟

از اینجا شروه کنید

در قانون مدارها تا زمانی که بخواهید می توانید در همان مداری که هستید بمانید و یا اینکه مدار خود را عوض کنید، ولی به شرط اینکه بخواهید. اما این خواستن چطوری محقق می شود؟ با باور داشتن.

باید مراحل زیر را طی کنید:

فکر کردن ====» باور داشتن ====»بر اساس باور زندگی کردن ====» تغییر مدار

مثلا می خواهید از مدار درآمد ۲ میلیون تومانی به درامد ۱۰ میلیون تومانی بروید. اولش فکر کنید، به این فکر کنید که با ماهان ۱۰ میلیون تومان چه چیزهایی می خرید و آن را صرف چه چیزهایی خواهید کرد.

تعداد این افکار را افزایش دهید تا جایی که ذهن شما پر شود از فکر درآمد ۱۰ میلیونی، کم کم این افکار تبدیل به باور می شوند. باور خواهید داشت که چنین چیزی محقق خواهد شد. حالا کم کم دارید مدار خود را تغییر می دهید. کم کم زندگی خود را بر اساس باور جدید خود شکل می دهید و شاد خواهید بود. ناگهان می بینید که کار جدیدی با درامد ۱۰ میلیون تومانی به شما پیشنهاد می شود و یا در همین کارتان ترفیع می گیرید.

شاید در برخی موارد انتقال از این مدار به مدار دیگر کمی طول بکشد، هیچوقت نگران نباشید، بالاخره این اتفاق خواهد افتاد. به یاد داشته باشید که «فکر» یک چیز لحظه ای است و چندان عمری ندارد، باید انقدر تعداد این افکار را زیاد کنید تا تبدیل به باور قلبی شوند. باور قلبی عمر طولانی ای دارد و به کارهای شما جهت می دهد تا به مدار دلخواهتان برسید.

همه ی جهان هستی بر اساس این قانون است و می توانید با استفاده از آن به هرجایی که می خواهید بروید، تنها کاری که لازم است انجام دهید استفاده از قانون مدارها و تغییر مدار است.

اگر واقعا تصمیم به تغییر مدار گرفتین، در بخش نظرات بنویسید :«می رم مداری که میخوام» تا به عنوان امضایی برای تعهد به این قانون باشه.

4 دیدگاه برای “رویاهایی که به واقعیت تبدیل می شوند؛ قانون مدارها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian