آیا برای شروع هر کسب و کاری نیاز به سرمایه اولیه  است؟

سرمایه اولیه

آیا برای شروع هر کسب و کاری نیاز به سرمایه اولیه  است؟

سرمایه اولیه این روزها تبدیل به یک چالش بزرگ برای کسانی شده است که قصد راه‌اندازی کسب و کار جدید خود را دارند. به همین دلیل هرگز کسب و کارشان را شروع نمی‌کنند. حتی این ترس باعث شده است که کوچکترین گام‌های اولیه را که نیاز به هیچ پولی هم ندارد، شروع نکنند. ولی اگر داستان راه‌اندازی کسب و کار توسط کار آفرینان را بررسی کنید بخصوص در حوزه کسب و کارهای اینترنتی، متوجه می‌شوید که اغلب آن‌ها با حداقل سرمایه اولیه کارشان را شروع کردند. سپس کم‌کم با افزایش تجربه و تکامل کسب و کار و بیشتر شدن درآمد کارشان را گسترش دادند.

حتی مثال‌های زیادی هم وجود دارد که اشخاصی با سرمایه اولیه زیاد کسب و کاری را راه انداختند یا وام‌های سنگینی برای ایجاد شغلشان گرفته‌اند، اما دچار شکست شده‌اند. مثال‌های زیادی از این دست هستند که نشان می‌دهند برای راه‌اندازی هر کسب و کاری لزوما به سرمایه اولیه زیاد نیاز نیست.

متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل باور اشتباهی که دارند تصور می‌کنند که برای راه‌اندازی کسب و کارشان حتما باید سرمایه اولیه زیادی داشته باشند.  و این مساله چالش بزرگی برای آن‌ها شده است. این مساله به قدری فکرشان را درگیر کرده است که حتی به جمع‌آوری منابع موجود و شروع کار با آن هم فکر نمی‌کنند.

چرا نباید برای شروع کسب و کار وام‌های سنگین گرفت

شروع کردن با سرمایه اولیه کم از لحاظ قوانین موفقیت به راحتی قابل توجیه است. زیرا طبق قانون مدارها و قانون تکامل، موفقیت‌های بزرگ ناگهان حاصل نمی‌شود. سرمایه‌های بزرگ از سرمایه‌های کوچک شروع می‌شوند. این سرمایه کوچک به مرور رشد می‌کند و در این فرآیند کسب و کار شما روند تکامل خود را پیدا می‌کند. در این تکامل شما تجربه‌های ارزشمندی کسب می‌کنید که هنگام رسیدن به سطوح بالای موفقیت به شما کمک می‌کند رشدتان سرعت بیشتری بگیرد. در این هنگام ذهن شما نحوه به کار انداختن این سرمایه بزرگ را می‌داند. اما اگر از ابتدا به کمک وام یا قرض یا هر راه دیگری سرمایه هنگفتی را به کارتان تزریق کنید. در حالی که هنوز روند تکاملتان را طی نکرده‌اید، در حالی که هنوز هیچ تجربه‌ای جهت به کار انداختن آن سرمایه کسب نکرده‌اید. این کار باعث می‌شود سرمایه را بدون بهره‌برداری از آن از دست بدهید.

مسلما زمانی که به حد قابل قبولی از رشد و تکامل رسیدید ( هم شما و هم کسب و کارتان) آنگاه می‌توانید از وام هم برای پیشرفت سریعتر استفاده کنید. زیرا دیگر می‌دانید با وامی که می‌گیرید چگونه برخورد کنید. چگونه آن را به کار اندازید تا بتوانید بهترین سود را ببرید.

سرمایه اولیه

ترفندهای کاهش سرمایه اولیه برای شروع کسب و کار

کاهش کارمندان: اغلب کار آفرینان تا زمانی که کسب و کارشان روی روال بیوفتد تمام کارهای مربوطه را خودشان انجام می‌دهند. بنابراین نیازی به هزینه برای استخدام کارمند و پرداخت حقوق ندارند.

مکان: در کسب و کارهای اینترنتی می‌توانید شغلتان را از خانه آغاز کنید. حتما نیازی به تجهیزات خاص و دفتر آنچنانی ندارید که بتوانید کارتان را شروع کنید.  

مواد اولیه: اگر در کارتان نیاز به مواد اولیه دارید می‌توانید از مقدار بسیار کم شروع کنید. مقدار کم حتی می‌تواند به تعداد انگشتان دست شما باشد. انتظار نداشته باشید در ابتدای کار انباری بزرگ اجاره کنید و آن را پر از محصول کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian