نقش ایجاد احساس خوب در رسیدن به ثروت و موفقیت

ایجاد احساس خوب

نقش ایجاد احساس خوب در رسیدن به ثروت و موفقیت

ایجاد احساس خوب مهمترین عاملی است که برای ارسال فرکانس‌های جذب موفقیت و ثروت مورد نیاز است. به طوری که آن را شاه‌کلید قانون جذب و موفقیت می‌دانند. در بحث‌های موفقیت و آموزش قوانین جهانی موفقیت همیشه در مورد افکار مثبت و تکرار این افکار و گفتار مثبت برای ایجاد باورهای سازنده بسیار سخن گفته می‌شود. اینکه برای تغییر زندگی فعلی به زندگی بهتر باید تغییر کنیم و این تغییر از تغییر باورها شروع می‌شود. همیشه و هر جا که بحث موفقیتی بوده از تغییر باورها و ایجاد باورهای سازنده سخن بسیار گفته شده است. اما هیچگاه در مورد دلیل اصلی و یک درجه بالاتر از باور یعنی داشتن احساس خوب و علت داشتن آن برای جذب موفقیت صحبت نشده است.

احساسات چگونه ایجاد می‌شوند

ضمیر ناخودآگاه تفاوتی بین خیال و واقعیت قائل نیست. به همین دلیل است که با افکار و تصورات شما احساسات شما هم تغییر می‌کند. به همین دلیل است که زمانی که افکار منفی به سراغتان می‌آید احساس بد پیدا می‌کنید و زمانی که افکار مثبت دارید احساسات شما هم خوب می‌شود.

اصل دلیل ایجاد باورهای خوب این نیست که تنها این باورهای خوب برای ما موفقیت و ثروت را جذب می‌کنند. این احساسات ماست که ارتعاشات و فرکانس‌های موفقیت را تولید می‌کند نه باورهای ما. اهمیت باورها از آنجا ناشی می‌شود که باورها خود منجر به تولید احساس در ضمیر ناخودآگاه ما می‌شوند. هر باوری حتما احساسی به دنبال خود دارد. باور خوب احساسات خوب و حال خوب و باورهای منفی هم احساسات منفی و حال بد را برای صاحب آن ایجاد می‌کند.

خوشبختانه ما می‌توانیم بلافاصله افکارمان را تغییر دهیم تا احساس منفی ما هم از بین برود. اما مشکل آنجاست که وقتی افکار ما تبدیل به باورهای قوی می‌شوند همانند سیمان به ضمیر ناخودآگاه ما می‌چسبند و ما به این راحتی‌ها نمی‌توانیم آن‌ها را تغییر دهیم. زمانی که افکار منفی یا مثبت ما زیاد تکرار می‌شوند تبدیل به باور شده و اصطلاحا به ناخودآگاه ما می‌چسبند. به همین دلیل تا زمانی که این باورها در ضمیر ما وجود دارند ما هرگز نمی‌توانیم احساس خوبی ایجاد کنیم. شما معتقدید رکود اقتصادی نقش منفی بر کسب و کار شما می‌گذارد. کشور هم سالهاست دچار رکود است. اما شما تصمیم می‌گیردی بیشتر تلاش کنید. احساس خوب در خودتان ایجاد کنید. اما هر چه تلاش می‌کنید موفق نمی‌شوید. تعجب می‌کنید که چرا علی‌رغم اینکه اینهمه باورهای خوب و سازنده در مورد پول و موفقیت در خود ایجاد کرده‌اید موفق نمی‌شوید. دلیلش وجود آن یک باوری است که در مورد رکود به ذهنتان چسبیده و مانع شما می‌شود.  با وجود باورهای محدودکننده هر چه تلاش می‌کنیم نمی‌توانیم به احساس خوب و موفقیت برسیم.

ایجاد احساس خوب

 راه‌های ایجاد احساس خوب

ایجاد باورهای خوب: مهم‌ترین و مشکل‌ترین راه برای ایجاد احساس خوب ایجاد باورهای ثروت‌آفرین و سازنده است. قبل از ایجاد باورهای خوب ابتدا باید باورهای منفی را شناسایی کنید و آن‌ها را با باورهای مثبت جایگزین کنید. البته این کار نیاز به حوصله و زمان دارد و با تکرار و تمرین امکان‌پذیر است.

تجسم خلاق: همیشه فکر کردن به رویاها و تجسم آرزوهایمان از بچگی قشنگ‌ترین سرگرمی‌های ما بوده است. دلیل اینکه رویا اینقدر شیرین است احساس خوبی است که به انسان می‌دهد. از این رو در برای رسیدن به موفقیت یکی از اصول موفقیت را تخیل و تجسم آرزوها دانسته‌اند. این تجسم ایمان شما را در رسیدن به خواسته فعال می‌کند. شما رسیدن به آن را قبل از اینکه واقعا به آن رسیده‌ باشد در دنیای خیال خلق می‌کنید.

تکرار عبارت‌های تاکیدی مثبت: تکرار عبارت‌های تاکیدی مثبت هم راهی غیرمستقیم برای ایجاد احساس خوب است. تکرار عبارات تاکیدی بر باورهای ما تاثیر مثبت دارد و باورهای منفی ما را تبدیل به باورهای مثبت می‌کند و این باورهای مثبت است که احساس خوب ایجاد می‌کند.

رفتن به طبیعت و انجام کارهایی که شما را شاد می‌کند: لیستی از کارهایی که شما را شاد و خوشحال می‌کند تهیه کنید و برای ایجاد احساس خوب در خود آن‌ها را انجام دهید. رفتن به مسافرت، بیرون رفتن با دوستان، خرید کردن، رفتن به کوه و طبیعت، بازی کردن، انجام کارهایی که به آن علاقه دارید و هر کار دیگری که خودتان بهتر می‌دانید.

علاوه بر موارد بالا کنترل ورودی‌های ذهن بسیار اهمیت دارد. نوشتن لیست شکرگزاری که کمک زیادی به توجه به داشته‌ها و خواسته‌ها می‌کند و توجه ما را از تمرکز بر ناخواسته‌ها و نداشته‌ها دور می‌کند. همین عامل بسیار مهمی می‌شود برای دوری از احساسات بد و ایجاد احساس خوب.

شعری زیبا از مولانا:

من غلام قمرم غیر قمر هیچ مگو

پیش من جز سخن شمع و شکر هیچ مگو

سخن رنج مگو جز سخن گنج مگو

ور از این بی‌خبری رنج مبر هیچ مگو

 

تغییر باید از خود شما آغاز شود…

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید.

با سپاس تیم آموزشی و تحقیقاتی نوری‌زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian