مراحل قانون جذب را بهتر بشناسید: مرحله اول مرحله درخواست از کائنات

درخواست از کائنات

در اغلب مطالبی که در مورد قانون جذب وجود دارد. این مراحل استفاده از قانون جذب راشامل ۳ مرحله عنوان کرده‌اند:

۱- درخواست

۲- باور

۳- دریافت  

درست است. مراحل قانون جذب این سه مرحله است. اما در هیچ جا به صورت دقیق مشخص نشده است که منظور از مرحله چیست. مثلا مرحله درخواست چیست؟ چگونه درخواست کنیم؟ چه کارهایی نکنیم؟  و …. در این مقاله و چند مقاله بعد هر کدام از این مراحل را کمی بازتر می‌کنم و توضیحات کامل با جزئیات بیشتر می‌دهم.

مرحله اول: مرحله درخواست از کائنات

مرحله درخواست از کائنات شامل دو مرحله است. یک مرحله مربوط به خود شماست. اینکه برای خودتان مشخص کنید در زندگی دنبال چه هدف، خواسته یا آرزویی هستید. اگر از مردم دنیا بپرسید در زندگی دنبال چه هدفی هستند. چه آرزویی دارند. چگونه‌ خواسته‌ای دارند متاسفانه بیش از ۷۰ درصد آن‌ها پاسخ مشخصی برای این پرسش ندارند. آن‌ها هر روز صبح از خواب بیدار می‌شوند. به سر کار می‌روند و شب با رویاهای خود به خواب می‌روند. و فردا دوباره همین کارها را تکرار می‌کنند. فردا و فراداهای دیگر نیز. آنقدر این کار تکرار می‌شود تا عمرشان تمام شود و بدون رسیدن به رویاهایشان این جهان را ترک می‌کنند.  آن‌ها هر روز  در حدی تلاش می‌کنند که بتوانند هزینه‌هایشان را پرداخت کنند. متاسفانه. اغلب انسان‌ها هدفی برای تلاش‌هایشان مشخص نمی‌کنند. اما قانون جذب کمک می‌کند انسان‌ها به تلاش‌هایشان جهت و کیفیت بدهند.

اولین مرحله از مراحل قانون جذب مرحله درخواست است. در این مرحله باید خواسته‌ خود را به صورت شفاف و واضح و با جزئیاتی که مد نظرتان است مشخص کنید. سپس آن‌ها را روی کاغذ بنویسید. اهداف نامشخص هیچ فرکانس مشخصی به کائنات ارسال نمی‌کنند. به همین دلیل نتایج نامشخصی هم نصیبتان می‌شود. اهدافی مثل “می‌‌خواهم موفق شوم” یا “می‌خواهم خوشبخت باشم” یا “می‌‌خواهم ثروتمند باشم” اهداف مشخصی نیستند. کائنات تعریف مشخصی از خوشبختی، موفقیت و ثروت ندارد. زیرا این‌ها مفاهیمی نسبی هستند. اگر هدفتان خوشبخت شدن یا موفق شدن است باید از خودتان بپرسید “که اگر به چه چیزهایی برسم احساس خوشبختی یا موفقیت خواهم کرد.” مثلا اگر همسر دلخواهتان را پیدا کنید و با او ازدواج کنید احساس خوشبختی می‌کنید. در این صورت باید مشخصاتی که دوست دارید همسر دلخواهتان داشته باشد بنویسید.

به چگونگی رسیدن به خواسته فکر نکیند

در این مرحله یعنی مرحله درخواست از کائنات اصلا نباید به چگونگی دستیابی به هدفتان فکر کنید. یعنی به این فکر نکنید که چگونه می‌خواهید به این هدفتان برسید. زیرا ذهنتان در برابر این هدف مقاومت خواهد کرد. برای در هم شکستن مقاومت ذهن راه‌هایی را به شما خواهم گفت. مهم نیست که هدفتان چقدر بزرگ و دور از دسترس است. مهم نیست که چقدر ذهنتان در برابر ممکن بودن آن مقاومت می‌کند. آنچه را که دلتان می‌خواهد روی کاغذ یادداشت کنید. اگر خانه‌ای می‌خواهید مشخصات دقیقش،متراژش، تعداد اتاق‌ها، موقعیت آن و … را مشخص کنید. اگر ماشین خاصی مد نظرتان است مدل، رنگ و سایر مشخصات آن را مشخص کنید.

اگر هدفتان ثروتمند شدن است باید از خودتان بپرسید ” چه مقدار پول داشته باشم خود را ثروتمند می‌دانم؟” سپس مبلغی را که مد نظرتان است بنویسید.

درخواست از کائنات

خواسته های اصلی را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید

سپس آن را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید و برای هر کدام زمان تعیین کنید. آن را تا حدی باید کوچک کنید که کمی بالاتر از مدار کنونی شما باشد. باید به اندازه‌ای بزرگتر از وضعیت کنونی شما باشد که که به شما شوق و انگیزه رسیدن به آن را بدهد. و آنقدر هم بزرگ نباشد که ذهن ناهوشیارتان آن را دور از دسترس بداند. چون در این صورت ضمیر ناخودآگاهتان آن را نخواهد پذیرفت و یک حفره ذهنی خطرناک در نیمه تاریک وجودتان ایجاد می‌شود. دلیل خُرد کردن اهداف بزرگ هم این است که آن را برای ذهن خودآگاهتان قابل حصول کنید. سپس برای هر دام از اهداف کوچکتان مهلتی مشخص کنید. مثلا “تا یک سال بعد ماشین ۲۰۶ سفید مدل ۹۶ دارم”.

اگر تمام کارهای بالا را انجام دادید یعنی تا اینجا تا نیمی از اولین مرحله قانون جذب یعنی مرحله درخواست از کائنات را انجام داده‌اید. این مرحله زمانی کامل می‌شود که بتوانید مرحله بعد را هم انجام دهید. مقاله بعدی را حتما بخوانید.

تغییر باید از خود شما آغاز شود…

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید.

با سپاس تیم آموزشی و تحقیقاتی نوری‌زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian