نوشتن اهداف چگونه سرعت رسیدن به خواسته‌ها را چندین برابر می‌کند

توسعه فردی

نوشتن اهداف و قدرتی که در آن وجود دارد را خیلی زود درک نکردم. اما اهمیت نوشتن را از زمانی که دانش‌آموز بودن فهمیدم. نوشتن مطالب درسی همیشه به من کمک کرده تا مطالب را منسجم‌تر و دسته‌بندی شده‌تر یاد بگیرم. تمام رشد و پیشرفت بشر از آغاز تاکنون ریشه در نوشتن دارد. ماندگاری تمدن‌ها و آشکار شدن واقعیات معجزه قلم و نوشتن بوده است.  

کمرنگ‌ترین جوهرها از قوی‌ترین حافظه‌ها ماندگارتر است.

نوشتن کمک می‌کند تا مطالب پراکنده را در دسته‌های منظم طبقه‌بندی کرده و همه آن‌ها رایکجا پیش چشم خود بیاوریم. این کار باعث می‌شود به آن توجه ویژه و اشراف بیشتری داشته باشیم. بر روی آن‌ها کنترل داشته باشیم.

نوشتن به شما این توانایی را می‌دهد که قدرت بی‌پایان ذهن را به خدمت بگیرید و آن را تحت کنترل خود در آورید.

علم را با نوشتن به بند بکشید. امام علی (ع)

قدرت جادویی نوشتن اهداف از کجا سرچشمه می‌گیرد؟

آنچه که نوشته می‌شود، همانند آنچه که گفته می‌شود و همانند آنچه در ذهن تصور می‌شود دارای ارتعاش است. یعنی از خود فرکانس به کائنات ارسال می‌کند. اما نوشتن در درجه‌ای بالاتر از فکر کردن و گفتن قرار دارد. نوشتن اهداف باعث ماندگار شدن و دیده شدن آن‌ها با چشم می‌شود. شما فکرتان را نمی‌توانید ببینید. شما گفته‌هایتان را نمی‌بینید. شما فکر و گفته‌هایتان را نمی‌توانید طبقه‌بندی کرده ولی می‌‌توانید نوشته‌هایتان را در یک نگاه ببینید.

افکار و گفته‌ها گذرا هستند و تنها در زمان گفتن و فکر کردن دارای ارتعاش هستند. اما آنچه مکتوب می‌شود برای همیشه وجود دارد و هر لحظه به طور دائم از خود انرژی ساطع می‌کند. حتی زمانی که در مورد آن‌ها صحبت نمی‌کنید. حتی وقتی به آن‌ها نمی‌اندیشید. وقتی که خواب هستید. وقتی که مشغول کارهای مختلف روزانه‌ هستید. آن‌ها در حال ارتعاش هستند و خواسته‌های شما را مدام به کائنات ارسال می‌کنند.

وقتی شما چیزی را می‌نویسید در ذهن خود یک تعهد برای عمل به آن ایجاد می‌کنید.

نوشتن به اطلاعات پراکنده ذهنتان نظم می‌دهد.

نوشتن باعث افزایش دقت در افکارتان خواهد شد و این به شما تمرکز بیشتری خواهد داد.

رابین شارما نویسنده کتاب‌های موفقیت گفته است:

“آنچه که برایش برنامه‌ریزی می‌کنید و بر روی کاغذ می‌آورید همان‌هایی هستند که به آن‌ها عمل می‌کنید. زیرا اهداف نامشخص منجر به نتایج نامشخص می‌شوند. اما وقتی اهدافتان در مقابل دیدگانتان قرار داد هر لحظه آن‌ها را می‌بینید این باعث ایجاد نظم شخصی بیشتر، تعهد محکم‌تر و تمرکز بیشتر برای رسیدن به اهدافتان ایجاد می‌کند.”

نوشتن اهداف در رسیدن به آن‌ها نقش پررنگی را ایفا می‌کند. شاید خیلی‌ها به قدرت نوشتن در مسیر رسیدن به آرزوها و حل مشکلات و موانع آگاهی نداشته باشند. من از زمانی که به قدرت جادویی نوشتن پی بردم و  شروع به استفاده از این تکنیک کردم اثر جادویی آن را درک کردم.

نوشتن اهداف و خواسته‌ها باعث می‌شود درک شفافی از آنچه می‌خواهید پیدا کنید. با این کار آنچه می‌خواهید فقط یک رویای ذهنی نیست. بلکه شما با نوشتن اهداف و خواسته‌ها آن‌ها را برای اولین بار از دنیای ذهن به دنیای فیزیکی و واقعی وارد می‌کنید. با نوشتن، اهداف خود را وارد چرخه خلقت می‌کنید.

اگر عادات افراد موفق را بررسی کنید متوجه می‌شوید که همه آن‌ها عادت به نوشتن اهداف و برنامه‌هایشان  بر روی کاغذ داشته‌اند و دارند. از کسانی که به خواسته‌ها و اهدافشان رسیده‌اند بپرسید چگونه به اهدافشان رسیده‌اند؟ مطمئنا یکی از کارهایی که برای رسیدن به اهدافشان انجام داده‌اند نوشتن آن‌ها بوده است.

هنریت کلاوسر نویسنده کتاب ارزشمند “بنویس تا اتفاق بیوفتد” در کتابش گفته است:

“وقتی می نویسی به نوعی متعهد می شوی و این تعهد کار ساز است. تا وقتی متعهد نشده ای تردید داری و تا وقتی تردید داری کسی کاری برایت انجام نمی دهد…نوشتن باعث می شود تصور روشنی از خواست خود پیدا کنی . تا ندانی چه می خواهی نمی توانی به آن برسی. نوشتن باعث می شود تصور روشنی از خواست خود پیدا کنی. خدا می تواند چیزی را که می خواهی به تو بدهد اما خودت باید به روشنی بدانی که چه می خواهی.”

نوشتن اهداف

چرا با نوشتن اهداف زودتر به خواسته‌ها می‌رسیم؟

نوشتن اهداف به دلایل مختلف راه رسیدن به خواسته را هموار می‌کند. اولین دلیل این است که نوشتن اهداف به رفع موانع ذهنی سریع‌تر کمک می‌کند. زیرا شما را با روی کاغذ آوردن اهدافتان ، آن‌ها را به دنیای فیزیکی و واقعی فرا خوانده‌اید. شما با نوشتن اهداف آن‌ها را واقعی جلوه می‌دهید. آن‌ها همیشه وجود دارند و هر لحظه در حال ارتعاش و ارسال فرکانس به کائنات هستند. کائنات نمی‌تواند به این فرکانس‌ها بی‌توجه باشد. مراحل خلقت آن‌ها را آغاز می‌کند.

دلیل دیگر ایجاد تمرکز و توجه بر روی خواسته‌است. شما زمانی می‌توانید تیر را به هدف بزنید که توجه و نگاه و تمرکزتان دقیقا بر روی نقطه هدف باشد. نوشتن اهداف شما را بر یک نقطه مشخص متمرکز می‌کند. و آن نقطه چیزی جز اهداف شما نیست. پیش از نوشتن اهداف، آن‌ها فقط به صورت پراکنده و غیرشفاف در ذهن شما قرار دارند. تصمیم جدی برای عملی کردن آن‌ها نمی‌گیرد. حتی دیر به دیر به خواسته‌های خود فکر می‌کنید. شاید سال‌ها بگذرد و اهدافتان فقط به صورت پراکنده و نامشخص در ذهنتان باقی بمانند. شاید آن‌ها همیشه فقط به شکل یک رویا در ذهن بمانند.

اما به محض نوشتن اهداف بر روی کاغذ یک نیروی شوق‌انگیز در خود احساس می‌کنید. نیرویی که در شما تعهد رسیدن به خواسته‌ها را ایجاد می‌کند. شما با نوشتن اهداف مدام به آن‌ها نگاه می‌کنید. آن‌ها را مرور می‌کنید. بیشتر به آن‌ها فکر می‌کنید. فرکانس‌های قوی‌تر و شفاف‌تری از خواسته‌هایتان به کائنات ارسال می‌کنید. و کائنات خواسته شما را در کانون توجه خود قرار می‌دهد تا مقدمات رسیدن شما به این خواسته‌ها را آماده کند.

نوشتن اولین و قوی‌ترین شیوه ارسال درخواست‌های شما به کائنات است.

چگونه بنویسیم؟

اگر مقاله شکرگزاری مرا خوانده باشید در مورد اهمیت نوشتن و به روی کاغذ آوردن نعمت‌ها برایتان توضیح دادم. اگر یک دفترچه شکرگزاری تهیه کرده باشید و نعمت‌هایتان را به صورت روزانه در آن بنویسید بعد از گذشت چند روز به احساس فراوانی که وارد زندگی شما می‌شود پی می‌برید. حال نوشتن اهداف را هم مانند نوشتن لیست شکرگزاری به کارهای روزانه خود اضافه کنید.

بله. نوشتن اهداف را جزو کارهای روزانه خود کنید. نوشتن اهداف کاری نیست که یک بار انجام دهید و دیگر تمام. نوشتن اهداف کاری روزانه است. شما باید اهداف روزانه، هفتگی، ماهانه، سالانه و حتی مادام‌العمر (بلند مدت) خود را بنویسید.

همین امروز این کار را شروع کنید. یک دفترچه مخصوص و زیبا تهیه کنید. اندازه دفترچه طوری باشد که بتوانید به راحتی در کیفتان جای دهید. زیرا این دفترچه همه جا باید همراهتان باشد. هر روز باید اهداف و برنامه‌هایتان را بنویسید. و اهداف قبلی را بازبینی و اصلاح کنید. هر روز مقداری زمان برای نوشتن اهداف و لیست شکرگزاری خود اختصاص دهید.

اهدافتان را دقیق و تا جای ممکن با جزئیات بنویسید. مثلا اگر یک آپارتمان می‌خواهید. تعداد اتاق‌ها، متراژ، محله و سایر ویژگی‌های آن را بنویسید.

اهدافی که می‌نویسید باید به اندازه کافی چالش برانگیز باشد که در شما شوق رسیدن را ایجاد کند.

نوشتن عامل قرار دادن خواسته‌های انسان در روند خلقت است.

نکته بسیار مهم و قابل توجه این که شما باید و باید این تمرینات را انجام دهید البته اگر دوست دارید زمان رسیدن به هدف شما کوتاه شود طبق تحقیقاتی که انجام شده تنها ۳درصد از افراد جامعه اهل آموزش هستند و از این ۳درصد فقط ۱درصد از آنها به آوموزش‌های خود جامعه عمل می‌پوشانند و من مطمئنم که شمایی که این مقاله را مطالعه می‌کنید جزو ۳ درصد جامعه هستید و برای این‌که جزو ۱ درصد قرار بگیرید باید دست به عمل و اقدام بزنید

تغییر باید از خود شما آغاز شود…

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید.

با سپاس تیم آموزشی و تحقیقاتی نوری‌زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian