خودتان را به انسانی خوش شانس تبدیل کنید

خوش شانس

بعضی افراد اغلب اوقات با موقعیت‌های خوبی روبرو می‌شوند. در یک زمان خوب در یک مکان خوب قرار می‌گیرند و یا برنده قرعه‌کشی‌های مختلفی می‌شوند. اغلب انسان‌ها با دیدن اینگونه افراد، آن‌ها را خوش شانس می‌نامند. در نظر این افراد خوش شانسی موهبتی است که تنها به عده خاصی عطا شده است. آن‌ها افراد را به سه دسته خوش شانس، بد شانس و معمولی طبقه بندی می‌کنند و جالب است بدانید که اغلب خودشان جزو افراد بدشان  می‌دانند.

البته شما که این متن را می‌خوانید اگر مقالات دیگر مرا خوانده باشید به احتمال زیاد به خوش شانسی و بد شانسی آدم‌ها دیگر اعتقاد ندارید. زیرا شما با قانون مدارها، باورها، با سیستم RAS  آشنا شده‌اید. شما قانون فرکانس‌ها را می‌دانید و می‌توانید حدس بزنید که چرا عده‌ای خوش شانس و عده ای بدشانس هستند. در واقع این جمله که «عده‌ای خوش شانس و عده‌ای بدشانس هستند درست نیست» بهتر است بگوییم عده‌ای خود را خوش شانس و عده‌ای خود را بد شانس احساس می‌کنند.

افراد خوش‌شانس به مسائل اطرافشان بیشتر دقت می‌کنند. آن‌ها موقعیت‌هایی را می‌بینند و شکار می‌کنند که دیگران هم می‌بینند اما توجه نمی‌کنند. سیستم RAS آن‌ها موقعیت‌های خوب را بیشتر به آن‌ها نشان می‌دهند.

همسر خوب داشتن، ثروتمند شدن، با فرصت‌های خوب در زندگی برخورد کردن اتفاقی نیست. این‌ها همه معلول باورها و اعتقادات افراد و فرکانس‌هایی است که آنها به کائنات ارسال می‌کنند. محصول کنترل ورودی‌های ذهن، تمرکز بر باورهای مثبت و از بین بردن باورهای محدودکننده است.

شانس چیزی جز پاسخ کائنات به باورهای سازنده شما نیست

آیا می‌توانم خوش شانس باشم

اگر فردی تمرکز خود را از روی بد شانسی به خوش شانسی تغییر دهد. و عمیقا این موضوع را باور کند که خوش شانس و بدشانس بودن صرفا پدیده‌ای است که باورهای خود شخص آن را خلق می‌کند. در این صورت متوجه تغییراتی در زندگی خود می‌شود. به طور معجزه‌آسایی در معرض موقعیت‌های غیرمنتظره قرار می‌گیرد. فرصت‌های خوب جدیدی نصیبش می‌شود.

همانطور که همه انسان‌های زمین می‌توانند ثروتمند باشند، همه انسان‌ها می‌توانند خوش شانس هم باشند. نه ثروت و ثروتمندی به عده خاصی تعلق دارد و نه خوش شانسی و بدشانسی.  اگر بتوانید ویژگی افراد خوش شانس را در خود ایجاد کنید شما هم به یکی از آن‌ها تبدیل می‌شوید.

اعتقاد به خوش شانسی هم یکی از باورهای محدوده‌کننده‌ای است که راه کسب ثروت و موفقیت را برای شما می‌بنند.

افراد بد شانس هر موقعیت پیش‌بینی نشده را به پای بدشانس خود می‌گذارند. اما افراد خوش شانس معتقدند در این اتفاق ناخوشایند فرصت خوبی نهفته است که می‌توان از آن استفاده کرد. مثلا وقتی هواپیمایشان قرار است با چند ساعت تاخیر پرواز کند. آن‌ها به جای ناراحتی و لعنت فرستادن به شانس بدشان با افراد جدیدی آشنا می‌شوند. کتاب می‌خوانند و یا به دنبال دلیل این اتفاق می‌گردند. آن‌ها اعتقاد دارند این چند ساعت تاخیر دلیلی دارد که در هر صورت به نفع آن‌هاست. در واقع آنچه را گروه اول بدشانسی می‌نامند گروه دوم از آن به عنوان یک شانس و فرصت خوب برای پیشبرد اهداف خود استفاده می‌کنند. در واقع بدشانسی را به خوش شانسی تبدیل می‌کنند.

خوش شانس

آزمایش جالب ریچارد وایزرمن (روانشناس دانشگاه هارتفورد شایر)

ریچارد وایزرمن مطالعات زیادی در مورد شانس انجام داده است. او برای مطالعاتش افراد زیادی تحت آزمایش‌های مختلف قرار داد. در یکی از این آزمایش‌ها افراد به دو گروه خوش شانس و بدشانس تقسیم بندی شدند. روزنامه‌ای به آن‌ها داد و از آن‌ها خواست روزنامه را ورق بزنند و بگویند چند عکس در آن وجود دارد.

وایزرمن به طور مخفیانه یک آگهی بزرگ را درون روزنامه قرار داد. در آن آگهی نوشته شده بود” اگر به سرپرست این مطالعه بگویید که این آگهی را دیده‌اید ۲۵۰ دلار جایزه خواهید گرفت” .این آگهی نصف صفحه را گرفته و با حروف بزرگ نوشته شده بود.

با اینکه این آگهی کاملا برجسته بود، اکسانی که خود را بدشانس می‌دانستند اغلب آن را ندیدند، ولی افرادی که خود را خوش شانس می‌دانستند متوجه آن شدند. این آزمایش نشان داد که افراد بدشانس عموما ذهنی ناآرام‌تر از افراد خوش شانس دارند. آنها عصبی‌تر هستند و این فشار عصبی مانع توجه آن‌ها به فرصت‌های غیرمنتظره می‌شود.

تمرین برای ایجاد احساس خوش شانسی

شکستن عادات روزمره: مثلا از مسیرهای مختلف به محل کار خود بروید. تا فرصت برخورد با موقعیت‌های تازه را به خود بدهید. به کافه‌ها، رستوران‌ها و محل‌های جدید بروید. از سوپرمارکت‌های مختلف خرید کنید. گشاده رو باشید وبا افراد بیشتری همصحبت شوید.

بدبیاری را به خوش اقبالی تبدیل کنید: مثلا از تاخیر پروازتان ناراحت و عصبی نشوید. آن را یک نشانه خوب برای دریافت یک موهبت پیش‌بینی نشده بدانید. در این فرصت مطالعه کنید. با افراد بیشتری آشنا شوید. شاید در این فرصت دوستانی پیدا کنید که بعدا شریک عالی تجاری شما شوند و یا به شکل دیگری موقعیتی بی‌نظیر را برایتان فراهم کنند. هر چه

هر روز به اتفاقات مثبت زندگیتان بیاندیشید: این کار حس خوش شانس بودنتان را تقویت می‌کند. شما را شادتر می‌کند و باورهای بهتری را در شما ایجاد می‌کند. فرکانس حاصل از این کار در کائنات ارسال شده و به صورت شانس و موقعیت‌های غیرمنتظره عالی به سوی شما فرستاده می‌شود.

 

موقعیت‌های خوب در پی جویندگانشان هستند

 

نکته بسیار مهم و قابل توجه این که شما باید و باید این تمرینات را انجام دهید البته اگر دوست دارید زمان رسیدن به هدف شما کوتاه شود طبق تحقیقاتی که انجام شده تنها ۳درصد از افراد جامعه اهل آموزش هستند و از این ۳درصد فقط ۱درصد از آنها به آوموزش‌های خود جامعه عمل می‌پوشانند و من مطمئنم که شمایی که این مقاله را مطالعه می‌کنید جزو ۳ درصد جامعه هستید و برای این‌که جزو ۱ درصد قرار بگیرید باید دست به عمل و اقدام بزنید

تغییر باید از خود شما آغاز شود…

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید.

با سپاس تیم آموزشی و تحقیقاتی نوری‌زاده

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian