چگونه زمان رسیدن به هدف را کوتاه کنیم؟(قسمت اول)

زمان رسیدن به هدف

زمان رسیدن به هدف برای هر شخص متفاوت است و بستگی به اندازه هدف و نوع  هدف دارد مثلا اگر کسی هدفش رسیدن به قهرمانی در یک ورزش رزمی مثل تکواندو باشد، باید حداقل به خودش بین سه تا پنچ سال زمان بدهد، و هر روز هشت ساعت تمرین کند. و برای کسی که بخواهد در همان رشته (تکواندو) به قهرمانی در یکی مسابقات بین باشگاهی در شهر خودش به مدال برسد، زمان رسیدن به هدفش به مراتب خیلی کمتر خواهد بود. ولی باید بپذیریم که همه آدم‌ها دوست دارند که زمان رسیدن به اهداف‌شان و خواسته‌شان را بسیار کوتاه کنند و از این‌که در زمان کمتر به هدف‌شان دست پیدا کنند بی‌نهایت لذت می‌برند.

کم کردن زمان رسیدن به هدف

زمان رسیدن به هدف

اکثر افراد اصلا هدفی را مشخص نکرده‌اند که بخواهند برای آن هدف زمان تعیین کنند و عده بسیاری از کسانی که هدف تعیین می‌کنند هدف‌شان را فقط در ذهن‌‌شان می‌پرورانند و متکوب و دارای زمان بندی مشخصی نیستند، و تعداد کمی از افراد هدفی مشخص و واضح و مکتوب و زمان‌بندی شده دارند. به تحقیقات کلاسیکی که در اکثر مقاله‌ها و کارگاه‌های آموزشی هدف به آن اشاره می‌شود نگاهی بندازیم تا اهمیت هدف داشتن و هدف مکتوب داشتن برای ما بیشتر از قبل مشخص شود،
دانشگاه هاروارد تحقیقی انجام داد و در آن از فارغ التحصیلانش خواست تا درباره اهداف‌شان صحبت کنند. در این نظر سنجی سه درصد از آنها اهداف‌شان را مکتوب کرده بودند، سیزده درصد در ذهن‌شان اهداف‌شان را ترسیم می‌کردند و هشتاد‌ و چهار درصد اساساً  هدفی برای آینده نداشتند. پس از ده سال دوباره به سراغ آنها رفتند. و متوجه شدند که تنها سه درصد نخست درآمدشان ده برابر از نود‌وهفت درصد دیگر است. سیزده درصد دوم درآمدشان دو برابر هشتادوچهار درصد دیگران بود.به این ترتیب می‌توان دریافت که نوشتن اهداف بسیار مهم و موثر است.نوشتن اهداف به چند دلیل فواید فراوانی دارد. یک این‌که در هنگام نوشتن اشکالات و خطاها اصلاح می‌شود و هدف دقیق‌تر می‌شود. دوم این‌که دنیا نیز سرشار از قانون‌ها است و هر قدر قانون کائنات را بیشتر و بهتر بشناسید موفق‌تر خواهید بود. یکی از این قوانین قانون خلاء است. هستی با خلاء مخالف است زیرا اگر در جایی خلاء ایجاد شود به سرعت جای آن پر می‌شود. پس زمانی که با نوشتن ذهن خود را خالی کنید دوباره ایده‌های نو جای آن را پر می‌کند. و سوم اینکه در روز بیش از پنچاه هزار فکر، خواسته یا ناخواسته از ذهن عبور می کند.پس اگر اهداف را روی کاغذ نیاوریم ممکن است هدف‌مان در میان این پنجاه هزار اندیشه در روز گم شود و به فراموشی سپرده شود.

نوشتن هدف زمان رسیدن به هدف را کم می‌کند

<a href=هدف گذاری" width="358" height="240" />

شما با نوشتن اهداف‌تان و این‌که اهداف نوشته خود را در روز چند بار مرو کنید، با این کار احساس رسیدن به هدف‌تان را در خودتان پدید می‌آورید و تکرار و مرور اهداف باعث شکل گیری آن در ضمیرناخودآگاه‌تان می‌شود و اگر در این روند منظم باقی بمانید زمان رسیدن به هدف‌تان را کم خواهید کرد.

اقدامیک برای کم کردن زمان رسیدن به هدف

۱- نوشتن لیستی از اهداف و خواشته‌ها (کاملا شفاف واضح و مشخص)

۲- مرور کردن اهدف نوشته شده حداقل دو بار در روز صبح زود بعد از بیداری و شب قبل خواب

 

اگر بخواهید نتیجه را ببیند حدقل تا ۴۰ روز این تمرین را تکرار کنید طوری که حس رسیدن به اهداف‌تان در وجود شما شکل بگیرد و نشانه‌های خواهید دید که در مسیر درست هستید.

تغییر باید از خود شما آغاز شود…

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید.

با سپاس تیم آموزشی و تحقیقاتی نوری‌زاده

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian