هدف از موفقیت چیست؟

هدف از موفقیت

موفقیت چیست؟ و هدف از موفقیت چیست؟

باید قبول کینم که تعاریف بسیاری از موفقیت وجود دارد در واقع اگر بخواهم راحت‌تر بگویم به تعداد آدم‌های روی کره زمین تعارف متفاوت از موفقیت وجود دارد که در ادامه به تعاربف موفقیت هم اشاره خواهیم کرد. و درباره این نکته که هدف از موفقیت چیست؟ نیز من اعتقاد دارم این نکته هم بسیار برای هر فرد بسیار متفاوت است و شخصی.

تعاریف موفقیت: هر کسی برای موفقیت معیارهای خاص خودش را دارد. ما باید اهداف و مسیرمان را بر اساس چیزی که خودمان می‌خواهیم تعیین کنیم، نه بر اساس چیزی که دیگران برای ما می‌خواهند.

بعضی‌ها به این نتیجه می‌رسند که بزرگ‌ترین لذت زندگی‌شان کمک به مردم است، بنابراین موفقیت برای آنها به معنی داشتن زندگی‌ای است که وقف دیگران شده باشد. برای بعضی‌ها به راه‌ انداختن یک تجارت یا تولید یک محصول باعث خوشحالی می‌شود. عده‌ای تنها بودن را ترجیح می‌دهند و بعضی‌ها دل‌شان می‌خواهد مدام در حال فعالیت باشند.

یک حقیقت ساده و در عین حال عمیق این است که چیزی که باعث خوشحالی من می‌شود، شاید دیگران را خوشحال نکند و برعکس. برداشت من از موفقیت احتمالا شبیه به برداشت شما نیست و دقیقا باید همین‌طور باشد.

اگر نتوانیم معنی موفقیت را برای خودمان مشخص کنیم و مسیر موفقیت شخص دیگری را دنبال کنیم، در نهایت چیزی جز یک انسان خسته و غمگین که سراسر وجودش انباشته از حس شکست است، نخواهیم بود.

بروس لی می‌گوید:

همیشه خودت باش، نظر خودت را ابراز کن، به خودت اعتماد داشته باش. دنبال یک شخصیت موفق نباش که آن را تقلید کنی!

هدف از موفقیت

هدف از موفقیت

همان طور که در سطر بالا اشاره شد هدف از موفقیت برای هر  شخص متقاوت است، شاید برای شخصی غلبه بر ترس هدف از موفقیت باشد یا برای دیگری ثابت کردن خودش برای خانواده یا شخص دیگر یا این‌‌که برای شخصی ارتقاع شغلی هدف موفقیتش است و… من قصد دارم صحبت‌های جیم‌ران را درباره موفقیت برای شما شرح دهم جیم‌‌رون موفقیت را این گونه تعریف می‌کند: باید یک زندگی خوب داشته باشیم بخشی از آن درآمد است و بخشی دیگر استقلال مالی و بخشی دیگر از آن رسیدن به اهدافی و رویاهایی است که برای خودمان تعریف کردیم، کلا موفقیت دامنه بسیار وسیعی را دربر می‌گیرد. و در واقع موفقیت شغل شما و ثروت شما و درآمد مالی، حقوق و حساب بانکی شما نیست. بلکه همه این موارد با حس خوب تعریف درست از موفقیت است.
تعریفی که از خودم از موفقیت بهش رسیدم این‌که هر کاری که دوست داشتم را انجام بدهم کاری که بهم کمک کند در تمام ابعاد زندگی رشد کنم و من را دائما به سمت خوشبختی سوق دهد و کیفیت زندگی من را بالا ببرد و در عین حال برای من آرامش، حس‌خوب، لذت و پیشرفت را در بر داشته باشد.

خوب حالا که چه!!!

توضیحات تکمیلی در فایل صوتی حتما گوش بدید.

 

تغییر باید از خود شما آگاه شود…

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید.

با سپاس تیم آموزشی و تحقیقاتی نوری‌زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian