مهارت‌‌‌های هدف گذاری در توسعه فردی

هدف گزاری

به اعتقاد من هر کاری در هر رشته و تخصصی که می‌شناسید بخش اعظم‌ آن با مهارت پیدا کردن در آن کامل می‌شود. هدف گزاری نیز هم چنین است. شما باید در هدف گذاری به مهارت بالایی دست پیدا کنید تا اهدف دقیق‌تری برای خودتان برگزینید تا بهتر و موثر تر عمل کنید و مسیر توسعه فردی‌تان را به بهترین شکل ادامه دهید

مهارت هدف گذاری

یکی از مهم ترین عوامل در موفقیت افراد، تدوین و مشخص کردن دقیق اهداف است. هدف گذاری مهم ترین عامل حرکت و خلق آینده است، زیرا مقصد و مسیر را روشن می کند. هدف گذاری مثل ترسیم جاده ای برای آینده است. تلاشی ارزشمند است که معطوف به هدف باشد. یکی از آسیب ها و موانع بسیار مهم در مسیر موفقیت و کامیابی افراد، تعیین نکردن اهداف درست برای آینده است.
افراد دارای اهداف مشخص، برای رسیدن به آن اهداف، برنامه ریزی مشخص و دقیق دارند و مصمم هستند که با اقدام و عمل به برنامه‌ریزی که انجام دادند و صبر در برابر مسائل، به موفقیت دست یابند.

ویژگی های هدف گذاری مؤثر:

هدف گذاری

 اهداف تعیین شده در زمانهای مختلف باید این ویژگی هایی را داشته باشند.

۱ـ اهداف باید مشخص و روشن باشند؛ طوری که اگر اهدافتان را برای یک کودک پنچ ساله بخوانید متوجه اهداف شما شود، اهداف باید به درستی، شفاف و بدون ابهام تعریف شده باشند و به چهار سؤالِ چه زمانی، در چه مکانی، چه چیزی و توسط چه کسی پاسخ داده شود. در اهداف توسعه فردی شما روی مهارت‌هایی که باعث به ظهور رسیدن اشتیاق سوزان‌تان، بیشتر تمرکز کیند و این کار انرژی و انگیزه خیلی زیادی را برای اقدام کردن به شما خواهد داد.

۲ـ اهداف باید قابل اندازه گیری باشند؛ اهداف قابل سنجش باشند، ویژگی‌های هدفی که تعیین کرده اید و چگونگی دستیابی به اهدافتان مشخص شود. شما باید قادر باشید بعد از گذشت حداکثر یک ماه میزان موفقیت‌تان در اجرای برنامه‌های که برای اهدافتان داشتید را اندازه گیری کنید. در توسعه فردی می‌توان کتابهایی که باید مطالعه می‌کردید یا مهارت‌هایی که باید یاد می‌گرفتید را اندازه گیری کیند.

۳- اهداف باید قابل دستیابی باشند، با توجه به محدودیت هایی که با آن روبرو هستید آیا رسیدن به هدف امکان پذیر است؟ در توسعه فردی بهتر است اهدافی مثل مطالعه یک کتاب در روز یا دو ساعت ورزش در روز و… را برای خود تعیین کنید بعد ار گذشت یک یا دو هفته اگر آن کارها را انجام ندهید امکان این‌که کل هدف را بی‌خیال شوید احتمالش زیاد است.

هدف گذاری

۴- اهداف باید واقع بینانه باشند؛ اهداف واقع بینانه باشند، هدف باید مناسب و متناسب با توانمندی هایتان باشد. برای فهمیدن، این موضوع سؤالات زیر را از خودتان بپرسید. آیا چیزی مشابه آن هدف‌ها را در گذشته انجام داده‌ام؟ چه شرایطی برای انجام این هدف‌ها وجود دارند؟

۵ـ اهداف باید دارای زمان مشخص باشد؛ اهداف را باید پیگیری کرد و قابلیت زمان بندی داشته باشند. باید برای اهدف محدودیت زمانی تعیین کنید. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هدفی را مشخص کردید، امّا آن را شروع نکردید یا بی نتیجه رها کرده‌اید. شما باید زمانی را که مشخص کردید را با یک نفر که قبولش دارید در میان بگذارید و از آن شخص بخواهید که از شما چند بار قبل از فرا رسیدن زمان مشخص شده از پیگیری روند هدف‌تان را بکند.

علاوه بر ویژگی های بالا، اهداف باید جذابیت داشته باشند. اهدافی انتخاب یا طراحی کنید که مشکلی از خودتان را حل کند و جنبه‌های دیگر شخصی‌تان را رو کند را داشته باشند، نیاز به باورهای جدیدی و دیدگاه‌های جدیدی را در خودتان پرورش دهید و به خودتان و زندگی‌تان از زاویه کاملا جدیدی نگاه کنید.

حالا شما اهداف توسعه فردی‌تان را با ویژگی‌های که در بالا به آنها اشاره شد را برسی کنید.

<a href=هدف گذاری" width="358" height="240" />

ردیف ویژگی اهداف شرح اهداف

۱- مشخص و روشن
۲- قابل اندازه گیری
۳- قابل دستیابی
۴- واقع بینانه
۵- به موقع و دارای زمان مشخص

تغییر باید از من آغاز شود…

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید.

با سپاس تیم آموزشی و تحقیقاتی نوری‌زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian