محدود کردن روابط

محدود کردن روابط یعنی چه؟ آیا محدود کردن روابط با موفقیت ارتباط مستقیمی دارد؟ افرادی وجود دارند که می توانید دو ساعت با آنها وقت بگذرانید، اما نه دو روز. با برخی دیگر فقط می توانید دو دقیقه وقت بگذرانید نه دو ساعت. همیشه به یاد داشته باشید که تاثیر روابط، قدرتمند و در عین حال ظریف و زیرکانه است. شخصی که با او راه می روید می تواند سرعت راه رفتن تان را تعیین کرده و آن را تندتر یا کندتر کند. به همین ترتیب نمی توانید از تاثیر نگرش ها، کارها و رفتار افرادی که با آنها وقت می گذرانید مصون بمانید.

شاید بسیاری از همسایه های شما دوست دو دقیقه ای باشند. هر وقت آنها را می بینید برای دو دقیقه مکالمه فوق العاده ای دارید اما نمی توانید دو ساعت یکدیگر را سرگرم کنید ولی می توانید با دوست قدیم دبیرستان تان دو ساعت صبحبت کنید اما شخصی نیست که با او به یک سفر دو روزه بروید. در آخر افرادی وجود دارند که می توانید چند روز با آنها بگذرانید اما نمی توانید با آنها زندگی کنید. نگاهی به روابط خود بیندازید و مطمئن شوید که د وساعت از وقت خود را با یک دوست دو دقیقه ای نگذرانید.

محدود کردن روابط

افرادی که اثر منفی بر زندگی شما می گذارند را کنار بگذارید. وقتی این کار را انجام می دهید می خواهید به موفقیت دست یابید. افرادی را که قابلیت های مثبتی در حوزه های از زندگی دارند که می خواهید آن ها را در زندگی خود نیز بهبود ببخشید، مشخص کنید. افرادی با موفقیت مالی و کاری که آرزوی آن را دارید، با مهارت های پدرانه و مادرانه ای که می خواهید داشته باشید، روابطی که به دنبال آن هستید و شیوه ای از زندگی که دوست دارید. سپس وقت بیشتری را با آنها بگذرانید.

به سازمان ها، کسب و کارها و باشگاه های ورزشی بپیوندید که محل اجتماع آنها است و با آنها دوست شوید. من حتی گاهی به شهری دیگر سفر می کنم تا چند ساعت مفید را با دوستانم در آن شهرها بگذرانم.

مهم نیست در چه شرایطی زندگی می کنید. شاید در خانه مشغول رسیدگی به فرزندان خردسال خود یا پرستاری از والدین سالخورده تان هستید. یا ساعت های متمادی با افرادی کار می کنید که وجه اشتراک کمی با آنها دارید. یا حومه شهر و دور از کلاس های آموزشی زندگی می کنید. شما هم می توانید هر مربی ای که دوست دارید را داشته باشید، به شرط آنکه او بهترین افکار، داستان ها و ایده هایش را در قالب کتاب، سی دی و دی وی دی جمع آوری کرده باشد. شما آزادی نامحدودی برای کسب اطلاعات دارید. از این فرصت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRPersian
fa_IRPersian